שיטת בריינספא

בריינספא היא חברה ישראלית בעלת קונספט חדשני ייחודי וכוללני להתמודדות מקדימה עם תהליכי נסיגה קוגניטיבית בכלל ונסיגה של הזיכרון בפרט, במחצית השנייה של החיים.

שיטת בריינספא היא שיטה ייחודית למניעת נסיגה קוגניטיבית ביכולות הקשב הריכוז והזיכרון העלולה להגיע עם הגיל. התהליך הקוגניטיבי מורכב, לכן בבריינספא פיתחנו תוכנית מניעה מורכבת שתתן מענה כוללני ורחב. שיטת בריינספא פותחה על ידי צוות בינתחומי שכלל נוירולוגים, נוירופסיכולוגים, אנשי מדעי הקוגניציה, אנשי חינוך, תנועה ופילוסופיה, על בסיס מחקרים רבים מרחבי העולם (מחקרים מארה"ב, ישראל וסקנדינביה). השיטה כוללת מגוון רחב של גירויים קוגניטיביים שמטרתם לעורר את מכלול היכולות של כל משתתף ולהביא להתפתחות מירבית של כישוריו.

המוח יכול להמשיך להתפתח ולהתרחב בכל גיל אם נותנים לו את התנאים המתאימים:

אימון – יכולות הקשב, הריכוז והזיכרון יורדות במשך השנים כתוצאה מתהליכים פיזיים שחלקם בלתי נמנעים. מאידך, אנו יודעים היום כי אימון ממוקד יכול לעכב, או אפילו לפתח יכולות גבוהות יותר.

למידה, העצמה והתפתחות אישית – כל למידה חדשה יוצרת מעגלי נוירונים חדשים ומרחיבה את החלקים המופעלים במוח. התמודדות מקדימה עם תהליכי נסיגה עתידיים, מסייעת להרחבת יכולות קיימות של המוח, כך אנו הופכים חלק גדול יותר מהרזרבה המוחית לזמין.

התכנית כוללת:

עבודה אישית מול מחשב בתוכנה לאימון קוגניטיבי מהמובילות בעולם, העבודה מול התוכנה נעשית בד"כ בבית הלקוח ובזמנו החופשי. התוכנה שפותחה על ידי צוות מדענים אירופאים ותורגמה והותאמה על ידי בריינספא, כוללת אימונים המשפרים קשב, ריכוז, זיכרון על סוגיו השונים, תפיסה מרחבית ועוד.
סדנת אינטראקציה מאתגרת הכוללת:

- דיונים בנושאים של פילוסופיה מעשית יישומית
- למידה קבוצתית של טכניקות זיכרון - סדנת זיכרון
- תרגילי מוח ותנועה - התעמלות מאתגרת קוגניטיבית
- משחקים קבוצתיים מאתגרים - משחקי חשיבה
- פיתוח יצירתיות וחשיבה חדשנית
- הפעלה רב חושית של המוח
- משימות בית הכוללות שאלות למחשבה, תרגילי זיכרון ותרגילי יצירתיות
- פעילות פסיכומוטורית מהנה
- סדנת מוח ותנועה השיטה מופעלת במכון המרכזי ברמת גן ובשלוחות ברחבי הארץ, בערים הגדולות (ירושלים, חיפה ועוד) ובאיזורים כפריים במסגרת המועצות האיזוריות (חבל מודיעין, יבנה, ערבה תיכונה, חוף השרון ועוד).

מפעילי התוכנית הם מנחי בריינספא המיומנים בהנחיית קבוצות, בעלי השכלה מתחומי דעת שונים ואשר עברו קורס הכשרה ייחודי להפעלת השיטה.

מה התוצאות להן ניתן לצפות?
- שיחזור יכולת הלמידה
- שיפור הזיכרון
- שיפור הקשב והריכוז
- בנייה מחודשת של האמונה ביכולת ההתפתחות גם בגיל המבוגר
- פתיחה של ערוצי חשיבה חדשים
- רכישה של ארגז כלים להמשך ההתפתחות הקוגניטיבית

לתוכנית מספר וריאציות:
לדיורים מוגנים – סדנאות בריינספא ניתנות במסגרת הדיור המוגן לאוכלוסייה המבוגרת כוללות 40 פגישות שבועיות בנות שעתיים. לארגונים – תוכנית סדנאות קצרה ומרוכזת לעובדים מכל הגילאים לצורך שיפור יכולות הקשב הריכוז הזיכרון והיצירתיות לתועלת העובד ולתועלת הארגון. למשתתפים פרטיים – בני 50 ומעלה בריאים מבחינה קוגניטיבית והמעוניינים להבטיח את הצלילות השכלית שלהם לזמן ארוך ככל שאפשר. התכנית היא שנתית, ובנויה מ- 3 סמסטרים. בכל סמסטר 16 מפגשים שבועיים. משך כל מפגש כשעתיים.  

רקע מדעי לשיטת בריינספא

רקע מדעי לשיטת בריינספא

btn
השאירו פרטים וקבלו
24 שעות חינם
בתוכנה לאימון המוח!

btn

 
השאירו פרטים וקבלו 24 שעות התנסות חינם בתוכנה לאימון המוח!
שלח