איך משפרים את הזיכרוןרוני ארז, מנכ"ל בריינספא, מביא לפניכם כמה וכמה טיפים פשוטים לשמירה על צלילות קוגניטיבית ועל זיכרון טוב. אז איך משפרים את הזיכרון? על כך בטיפים הבאים: 


1. הורידו משקל – רוב בני התרבות המערבית, בהגיעם לשנות אמצע החיים, סובלים ממשקל עודף, משקל זה בא לידי ביטוי בערכים גבוהים של כולסטרול הפוגעים בזרימת הדם ובכך ברמה הקוגניטיבית.

2. איכלו נכון – הכלל לאכילה נכונה מבחינתי פשוט ביותר, אכלו רק את מה שלא בא לכם וגם את זה מעט.

3. הקפידו על פעילות גופנית – פעילות גופנית אירובית, מפתחת כושר לב ריאות, מסייעת בהזרמת דם תקינה לאזורים השונים של הגוף ובמיוחד למוח. ההמלצה 3 פעמים בשבוע 40 דקות (ניפוח שרירים בחדר כושר ומשחקי דוקים אינם כלולים).

4. הקפידו על שינה בריאה – שינה רציפה ושלווה הם תנאי לקוגניציה בריאה, קשיים ונדודי שינה רצופים עלולים לגרום לנזק ממשי. 

5. אל תפסיקו ללמוד – הירשמו לקורסים בנושאים מגוונים, לימדו באופן עצמאי מקריאה, מחיפוש באינטרנט, לימדו שפה זרה חדשה ובעיקר אל תעשו כפי שרוב בני אדם עושים "אוהבים ללמוד את מה שכבר יודעים". ההיפך, לימדו את מה שאינכם יודעים ובתחומים, שבהם אתם מתקשים בהבנה, בכך תיצרו לעצמכם אתגר אמיתי.

6. העשירו וגוונו את הסביבה החברתית שלכם – הכירו אנשים חדשים, גלו עניין בתחומי העניין שלהם, גלו מעורבות בחייהם. עושר של קשרים חברתיים מאתגר את שכלנו ומפתח אותו.

7. קראו מגוון ספרים – רובנו קבענו בשלב מוקדם למדי העדפה של ז'אנר (סוגה) ספרותי מסוים.  נסו, אם כן, לגוון. גם אם מעולם לא אהבתם ספרי מדע בדיוני, נסו אחד מהטובים באמת, גם אם לא אהבתם מעולם ספרי מסעות נסו אחד מהמומלצים על-ידי חברים האוהבים סוג זה של ספרים.

8. כשיוצאים לקניות – הכינו רשימה מסודרת, החביאו אותה בארנק או בכיס ובמקביל קיבעו לעצמכם שיטה לזכירת כל הפריטים, הוציאו את הפתק רק בהגעה לקופה ובדקו עד כמה הזיכרון שלכם היה מהימן, ראו, אתם עוד תופתעו לטובה.

9. נסו לשבור הרגלים – אין גורם מזיק יותר לקוגניציה מפעולה על פי תבניות והרגלים קבועים ללא מאמץ קוגניטיבי. 

10. סדרו מחדש את אלבום התמונות – תוך שאתם מנסים להיזכר היכן צולמה כל תמונה, מי הם האנשים המופיעים לצדכם בה, וכן הלאה. בכך תאמנו את זיכרונכם במלאכת השליפה.

11. אמנו את המוח על בסיס קבוע- התמדה היא שם המשחק. אמנו אספקטים שונים של המוח על צורתיו השונות (קשב, ריכוז, זיכרון, תפיסה מרחבית וכו'). ניתן לעשות זאת באמצעות תוכנה לאימון מוח המפתחת יכולות קוגניטיביות שונות ומתבססת על אימון ולמידה ממושכים. 
 

ולסיכום, ההמלצה החשובה ביותר – הירשמו לאחת מסדנאות שיפור הזיכרון של בריינספא, הקרובות לאזור מגוריכם.  

btn
השאירו פרטים וקבלו
24 שעות חינם
בתוכנה לאימון המוח!

btn

 
השאירו פרטים וקבלו 24 שעות התנסות חינם בתוכנה לאימון המוח!
שלח