אבחון קוגניטיבי למבוגרים

המוח כאיבר מתחיל בתהליך נסיגה ואובדן תאים כבר בגיל צעיר למדי, לקראת סוף שנות העשרים לחיינו. מאידך רוב בני האדם אינם חשים בירידה קוגניטיבית היות וניסיון החיים מפתח במקביל לתהליך הנסיגה, תבניות חדשות, היוצרות יכולות חדשות. 

לקראת אמצע החיים 45-50 עלול להיווצר מצב שבו קצב ההתפתחות נמוך מקצב הנסיגה, ובני אדם בשלב זה יחושו ירידה ביכולות הקשב, הריכוז ובעיקר הזיכרון. 

האם ירידה זאת הנה רק תחושה סוביקטיבית או האם מדובר על ירידה של ממש? ניתן לבדוק זאת. 

באמצעות אבחון קוגניטיבי, קל פשוט ויעיל ניתן לדעת האם היכולות הקוגניטיביות של האדם הנם בטווח הנורמה, מעליה או מתחתיה. ניתן לא רק לדעת זאת ביחס ליכולת הכללית אלא גם לגבי כל אחד מהכישורים הקוגניטיביים בנפרד, קשב, זיכרון על צורותיו השונות, יכולת לשונית, תפיסה מרחבית ועוד. האבחון מבוסס על שיחה מקדימה עם נוירולוגית בכירה, על מבחן מיינדסטרים ( Mindstreams), מבחן ממוחשב המשווה מיידית את תוצאות הנבחן לנורמת בני הגיל בעולם כולו, ועל פרשנות משווה של התוצאות 

כפי שמומלץ לכל בני ה-50 לבצע מפעם לפעם בדיקת לב מאמץ, ובכך להימנע מאירועים לא נעימים הקשורים בתפקוד הלב, כך מומלץ גם לבצע מפעם לפעם (כל מספר שנים) אבחון קוגניטיבי. האבחון יכול להתבצע במכון בריינספא בתל אביב, באחת מהשלוחות בתיאום מוקדם או אפילו בבית הלקוח.   

btn
השאירו פרטים וקבלו
24 שעות חינם
בתוכנה לאימון המוח!

btn

 
השאירו פרטים וקבלו 24 שעות התנסות חינם בתוכנה לאימון המוח!
שלח